Logo
עכשיו גם בחנויות האפליקציות
  • Google Play
  • AppStore
יום חמישי ה-29.07.21 כ' אב ה'תשפ"א 26°-32° לח
גלנט וגלאם. פרס החינוך הארצי לאשקלון.

אשקלון זכתה בפרס החינוך הארצי

שר החינוך, יואב גלנט, הודיע כי אשקלון היא הזוכה בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות לשנת הלימודים תש"ף

שר החינוך, יואב גלנט, בישר היום (חמישי) לראש עיריית אשקלון , תומר גלאם על זכייתו בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות לשנת הלימודים תש"ף.

לאור זאת, המשרד יעניק לכל אחת משבע הרשויות הזוכות פרס כספי בהיקף של 100 אלף ₪ לטובת השקעה בפרויקט חינוכי ברשות.

ההחלטה על בחירת הרשויות והמועצות האזוריות הזוכות התקבלה על ידי ועדת פרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות, בראשותה של הסמנכ"לית הבכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי, אינה זלצמן.

חברי הוועדה סיירו ברשויות ובחנו את עשייתן החינוכית מקרוב, והתרשמו שהזוכות מקדמות לצד חדשנות פדגוגית גם ערכים חברתיים שהניחו תשתית של ערבות הדדית וקהילה צומחת. תחומי המעורבות האישית והחברתית בקהילה יחד עם טיפוח האקלים החינוכי הפכו לדגלים מרכזיים וסמני דרך של כל רשות שמהוות מודל לחיקוי. מכלול העשייה העשיר זיכה אותן בפרס איכות ומצוינות.

*דוברות עיריית אשקלון:*

*אשקלון זוכת פרס החינוך הארצי לשנת תש״ף!*

לפני זמן קצר בישר שר החינוך, יואב גלנט, לראש העיר אשקלון, תומר גלאם, כי העיר זכתה בפרס החינוך הארצי לשנת תש״ף.

הזכייה מגיעה לאחר תהליך מעמיק וממושך שנעשה על ידי משרד החינוך, וכלל גם את ביקור ועדת הפרס בעיר, אשר בחן את היבטיה של מערכת החינוך העירונית.

משרד החינוך מעניק מידי שנה את הפרס היוקרתי על השקעה, איכות ומצוינות בעשייה החינוכית, לרשויות שבלטו בביצוע תהליכים ייחודיים, חדשניים ופורצי דרך ביישובם ונתנו משקל רב להשקעה בחינוך.

ראש העיר, תומר גלאם: ״אנו שמחים וגאים להביא עוד בשורה חשובה ומשמעותית לאשקלון. פרס החינוך הארצי הינו חותם המעיד על ההשקעה הרבה שנעשתה בשנים האחרונות בתחום החינוך בעיר. אני מודה לראש מינהל חינוך, יובל זוזט, לעובדי המינהל ולצוותי ההוראה, שעמלו רבות יחד עם התלמידים כדי להפוך את מערכת החינוך שלנו למערכת הראויה לפרס החשוב הזה. תודה גם להנהגת ההורים העירונית, לעובדי המינהלה בבית הספר ולכל עובדי מערכת החינוך העירונית - הפרס הזה הוא בזכותכם ושלכם. חינוך איכותי הוא תנאי הכרחי להתפתחות העיר והינו גורם מכריע בחשיבותו במערכת השיקולים של כל משפחה הבוחרת להקים כאן בית ולגדל כאן משפחה. נמשיך להציב את החינוך בראש סדר העדיפויות שלנו ולהשקיע משאבים רבים בתוכניות לימוד, בצוותי ההוראה, בתלמידים ובתשתיות הפיזיות״.

ראש מינהל חינוך, יובל זוזט: "יגעת ומצאת תאמין". לאחר שנים של עבודה והשקעה חסרת תקדים בחינוך, הגענו לרגע המרגש בו אשקלון זוכה בפרס החינוך הארצי. מדובר ביום חג עבור העיר אשקלון. במשך שנים רבות, מינהל החינוך בעיריית אשקלון עומל ועוסק בקדחתנות בפרטים הקטנים כבגדולים על מנת להוביל את תלמידי אשקלון לתוצאות המרשימות ביותר. ההשקעה הניבה פירות ועתה יש לנו גם הכרה רשמית לכך - לצוותי החינוך ולתלמידנו היקרים, קיימים נתונים מרשימים ביותר. מערכת החינוך העירונית המדהימה שלנו כבשה פסגה משמעותית נוספת. אני מודה מקרב לב לראש העיר, תומר גלאם, על תמיכתו והענקתו למערכת החינוך העירונית ועל דבקות במטרה ללא פשרות, תודה למר רם זהבי, מנהל המחוז ולצוותו , על כל התמיכה והליווי הצמודים, לכל המנהלים והעובדים היקרים במינהל החינוך והתנו"ס, למנהלי בתי הספר, הגננות והצוותים החינוכיים, ליו"ר הנהגת ההורים ולחבריו ואחרונים חביבים ויקרים מאד, לתלמידים היקרים: הזכייה הזאת כל כולה שלכם והוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון. יישר כוח, עלו והצליחו".

שר החינוך, יואב גלנט ברך את הזוכים וציין: ״אני שמח וגאה בשבע הרשויות והמועצות שזכו בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות"*. מעמד זה מסמל יצירתיות, מסירות וחריצות בבתי הספר ובגני הילדים ברשויות והמועצות הזוכות. כל רשות ומועצה שזכתה רשאית להיות גאה על הישגיה ועל תרומתה לעתיד מדינת ישראל. תודה לכל השותפים על ההשקעה הרבה והשאיפה למצוינות, בייחוד בשנה מורכבת זו. מנהלות ומנהלים, מורות ומורים, גננות וסייעות - הפרס הזה הוא עבורכם, יישר כח".

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: ״הרחבת הגמישות הפדגוגית והניהולית יצרה במערכת החינוך תנופה גדולה של יוזמה וחדשנות. אני רואה את השינויים החשובים הללו במהלך הסיורים הרבים שאני מקיים ברשויות, במועצות ובמוסדות החינוך. הם חוצים את הארץ מצפון ועד דרום.
אני נחשף למודלים רבים של למידה המתקיימת מחוץ לכיתה. במרחבים חדשים ופתוחים. באופן דיגיטלי, אישי, פרטני וקבוצתי. היא מעוררת סקרנות ועניין ומצליחה לבסס בקרב התלמידים ידע, מיומנויות וערכים בדרך חווייתית. לתנועת החדשנות הזו שותפות הרשויות והמועצות שרואות בחינוך את היסוד המעצב של כל אחת מהן. אני מברך אותן על זכייתן בפרס ואת המנהלים והמורים אשר עושים לילות כימים למען הצלחת ילדי ישראל".

רוצים לקבל את החדשות הכי חמות לפני כולם? הצטרפו עכשיו לערוץ הטלגרם של אשקלון ניוז וקבלו את כל העדכונים ראשונים!

תגובות


עוד כותרות