Logo
עכשיו גם בחנויות האפליקציות
  • Google Play
  • AppStore
יום שישי ה-03.04.20 ט' ניסן ה'תש"פ 15°-22° מעונן חלקית
טקס חנוכת מרכז חוסן באשקלון

מרכז חוסן נחנך באשקלון

הבוקר (חמישי) נחנך לראשונה באשקלון מרכז חוסן עירוני. במעמד ראש העיר תומר גלאם ומכובדים נוספים

הבוקר (חמישי) נחנך לראשונה באשקלון מרכז חוסן עירוני במעמד ראש העיר, תומר גלאם, אחראית ארצית תחום טראומה נפשית, ד"ר בלה בן גרשון, סגן בכיר לראש רח"ל, שאול אהרון, מנכ"לית הקואליציה לטראומה, טליה לבנון, נציגי משרד רה״מ, נציגי כב"א ומד"א ומכובדים נוספים.

ראש הממשלה נתניהו נענה לפניית ראש העיר לאור חשיבות הנושא, והנחה על הקמת מרכז חוסן באשקלון בתקציב של 1.5 מיליון שקלים מידי שנה להפעלתו. רה"מ הנחה את מנכ״ל משרדו, רונן פרץ, להוביל ולקדם את עבודת המטה הממשלתית להקמת המרכז. הקמת מרכז החוסן מתווספת להחלטת הממשלה שהוביל ראש הממשלה במסגרתה יושקעו כ-35 מלש״ח במרכיבי ביטחון וחוסן בעיר. שורת התוכניות שהביא ראש הממשלה תביא להמשך תנופת הפיתוח וחיזוק אשקלון.

מרכז החוסן, שממוקם בסמוך למרכז הורים וילדים בשכונת 'אשכולי פז', יכלול חדרי טיפול, ממ"ד, חצר עם מתקני משחק, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים. הוא יופעל על ידי הקואליציה הישראלית לטראומה במשרד הבריאות וייתן מענה לכל הגילאים, מהגיל הרך ועד לגיל הזהב, בשלושה מישורים - קהילתי, טיפולי והיערכות לחירום. במסגרת העבודה של מרכז החוסן, יוכלו תושבי העיר לקבל טיפול בטראומה ובחרדה בהתאם לצורך, וכן להשתתף בסדנאות לחיזוק הקהילה ולבניית חוסן נפשי. נציין כי במקביל לפתיחת המרכז, מבוצע בימים אלה מיפוי רשותי ועירוני של כל מערך החירום בעיר, בסיומו תיבנה תוכנית לעיר ויחל תהליך קבלת לקוחות לטיפול פרטני וקבוצתי, שיפור מוכנות העיר לחירום והחוסן הקהילתי.

ראש העיר, תומר גלאם: "לאחר למעלה מ-12 שנה של נפילת מאות רקטות בתחומי העיר, אבידות כבדות בגוף, נפגעים בנפש ונזק רב למבנים, בניינים ותשתיות, אנחנו פותחים מרכז חוסן שייתן מענה מקצועי, ראוי ואמיתי, בשגרה ובחירום,
לאלפי נפגעי חרדה, ילדות וילדים, בני נוער ומבוגרים שחיים בעיר. שאף אחד פה לא יטעה, אנחנו לא שמחים לעשות זאת. אנחנו עושים זאת ברגשות מעורבים. כל אחת ואחד מאיתנו היה מעדיף שלא להזדקק למרכז כזה בעיר, ובכל עיר אחרת בארץ, אבל יחד עם זאת, אנחנו יודעים שבמציאות הביטחונית שאנו חיים בה המרכז החשוב הזה יהווה את אחד הכלים המשמעותיים שיעזרו לנו לצלוח אותה, להתמודד עמה ולנסות לעבור אותה בצורה טובה יותר. וזה לא היה קל להגיע לרגע הזה. אנחנו נמצאים כאן היום לאחר מאבק של חודשים. מאבק צודק, בלתי מתפשר ונחוש למען התושבים היקרים שלי – כי זה מגיע להם. מגיע להם את המענה הבסיסי הזה לטובת השקט הנפשי שלהם. אני רוצה להודות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהבין את החשיבות ופעל בהקדם על מנת להביא למענה אמיתי לתושבי אשקלון. תודה מיוחדת למנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, שעשה את כל הנדרש ליישום החלטתו של ראש הממשלה להעביר את התקציב להפעלת מרכז החוסן, מיליון וחצי שקלים מידי שנה ותודה לכל השותפים למהלך".

מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ: ״הבאנו בשורה גדולה לעיר אשקלון – מרגע שהנחה רה"מ להקים מרכז חוסן בעיר הבאנו לפתיחתו במהירות שיא. המרכז החשוב הזה מתווסף לשורת החלטות שהבאנו לעיר אשקלון רק לפני מספר שבועות בהשקעה של 35 מלש"ח. אני שולח את ברכתי לתושבי העיר ולעוסקים במלאכת הקודש הזו.״

רוצים לקבל את החדשות הכי חמות לפני כולם? הצטרפו עכשיו לערוץ הטלגרם של אשקלון ניוז וקבלו את כל העדכונים ראשונים!

תגובות


עוד כותרות